Praca w firmie to na ogół projektowanie i realizowanie podobnych do siebie zadań. Wiele z nich można określić mianem rutynowych, ponieważ powtarzamy je praktycznie cały czas. Czy ma to wpływ na firmę? Tak i to niekorzystny. Zobacz, jak ważna jest automatyzacja procesów biznesowych.

Na ogół rzecz biorąc, technologiczna strona biznesu rozwija się z roku na rok. To dobrze, bo dzięki temu można zautomatyzować wiele procesów.

Są jednak i takie zadania, które pomimo „rutynowej łatki” są uznawane przez przedsiębiorców, jako wymagające ich udziału.

Z punktu widzenia rozwoju firmy, to nie dobrze, bo zamiast skupiać się na planowaniu, wykonujemy zadania, które mogą „dziać się” poza nasza uwagą.

A jaki to ma wpływ na firmę?

Jak rutyna wpływa na firmę?

Automatyzacja procesów biznesowych niesie ze sobą wiele dobrego.

Dlaczego?

Ponieważ zyskuje na niej przede wszystkim fundament firmy, czyli pracownik.

Według statystyk nawet 90% pracowników nudzi się w czasie wykonywania rutynowych zadań. To przekłada się na niższe morale i wciąż spadającą wydajność.

A efektem jest…

Większa szansa popełniania błędów, niepożądane koszty i ostatecznie zahamowanie rozwoju firmy.

Co więc zrobić?

5 rutynowych zadań, które można zautomatyzować

Poznasz teraz 5 często powtarzających się zadań w firmie, które psują ją od środka.

Podpisywanie dokumentów ręcznie

W dobie pracy zdalnej obrót dokumentami w obrębie firmy powinien być sprawny. Podpisywanie dokumentów ręcznie znacznie to wyhamowuje. Zdecydowanie lepiej wdrożyć elektroniczny podpis, który rozwiązuje problem.

Brak wirtualnych asystentów

Rynek rozwija się, a co za tym idzie, powstają nowe zawody. Jednym z nich jest wirtualna asystentura.

To coś na wzór zdalnego pracownika, który może odciążyć nas z rutynowych dla każdej firmy zadań np. wysyłania maili, publikowania postów w social mediach czy pisania treści do ofert.

A jak zatrudnić taką osobę?

Wystarczy podpisać z nią umowę oznaczoną podpisem elektronicznym i gotowe.

Brak szablonów dla dokumentów

Ciągłe tworzenie wzorów umów, maili, faktur i informacji prasowych może być uciążliwe. Zdecydowanie łatwiej jest skorzystać z gotowych szablonów dostępnych w oprogramowaniach do automatyzacji procesów biznesowych.

Kontrola pracowników

Skuteczność działań to wypadkowa dobrego planu, konsekwentnego działania i regularnego analizowania wyników.

By ułatwić ten ostatni etap, warto ustalić stałe parametry wzrostu i kontrolować według nich pracowników.

Planowanie

Dobry plan to połowa sukcesu, mówi przysłowie. Jednak sama strategia nie ogranicza się do gotowych rozwiązań. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest zaplanowanie i wykonanie zadania w określonym czasie.

Tworzenie terminarza rozwoju firmy i rozesłanie go wśród kierowników przedsiębiorstwa to dobry pomysł na przyśpieszenie jej rozwoju.

Szczególnie jeśli podejdą do tego, jak do dokumentu firmowego, który trzeba okrasić podpisem, bo będą z tego rozliczani.

Podsumowanie

Jak widzisz, sposobów na podniesienie efektywności działań pracowników i tym samym przyspieszenie rozwoju firmy jest wiele. Z ich automatyzacją nie ma co czekać, bo tutaj świetnie sprawdza się zasada: im szybciej, tym lepiej.

Szukasz podpisu elektronicznego, który przyśpieszy działanie Twojej firmy. Poznaj eSIGN.