NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jednym z głównych filarów eSIGN jest szybkość, z którą działamy, przede wszystkim w realizacjach zleceń dla naszych klientów, staramy się również jak najszybciej odpowiadać na Wasze pytania.

Z myślą o klientach, którzy jeszcze szybciej chcą uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące oferowanych przez nas usług, przygotowaliśmy zestawienie najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi na nie. Zapraszamy do lektury!

Jest to zbiór informacji o użytkowniku, który podpisuje dokument w świecie cyfrowym. Najczęściej te informacje to: imię, nazwisko i numer Pesel. Te dane niejako „przyklejają się” do podpisywanego dokumentu, nadając mu tym samym moc prawną.

Dowiedz się więcej: https://esign.pl/podpis-elektroniczny/

Tak, certyfikat który wydajemy służy m.in. do podpisywania dokumentów do Urzędu Skarbowego i ZUS. Można nim również podpisywać wiele innych dokumentów firmowych czy prywatnych. Pełne spektrum naszego podpisu znajduje się pod stale aktualizowanym artykułem:

Dowiedz się więcej:
https://esign.pl/podpis-elektroniczny/30-zastosowan-podpisu-elektronicznego-o-ktorych-nie-miales-pojecia-numer-9-totalnie-cie-zaskoczy/

Rekomendujemy nowoczesny podpis SimplySign, z którego można skorzystać będąc w dowolnym miejscu na świecie. Wystarczy komputer, smartfon lub tablet i dostęp do Internetu.

Dowiedz się więcej: https://esign.pl/podpis-elektroniczny/

Na cenę podpisu składa się certyfikat podpisu elektronicznego ważny przez 2 lata + usługa aktywacji w jednej z trzech wersji: premium, flextime, ekspres.

  • Do podpisu elektronicznego polecamy usługę aktywacji premium, w której użytkownik otrzyma szybką aktywację e-podpisu wraz z praktycznym szkoleniem.
  • Dla osób zapracowanych, którzy w celu wyrobienia podpisu mogą spotkać się jedynie w godzinach wieczornych np. 19:00 oraz podczas weekendu przygotowaliśmy usługę aktywacji flextime.
  • Jeśli potrzebujesz szybkiej aktywacji podpisu, a nie jesteś zainteresowany szkoleniem, wybierz usługę aktywacji ekspres.

*Każda usługa jest dodatkowo płatna, a ceny są uzależnione od regionu Polski.

Dowiedz się więcej: https://esign.pl/podpis-elektroniczny/

Cena 349 zł netto dotyczy tzw. elektroniki: karty i czytnika z e-podpisem w wersji 2-letniej. Do ceny należy doliczyć koszty aktywacji podpisu, będącego nieodłącznym elementem zestawu.
Po zakupie, usługę aktywuje wyspecjalizowany pracownik eSIGN, który (w zależności pakietu) dojeżdża do klienta. Koszt aktywacji jest zróżnicowany i zależny od województwa.

W 99% przypadków wystarczy ważny dowód osobisty lub paszport. W niektórych sytuacjach mogą być potrzebne dodatkowe dokumenty, takie jak potwierdzenie nadania numeru PESEL, dokumenty firmy, czy pełnomocnictwo.
Nie. Do uzyskania certyfikatu nie jest konieczny numer PESEL, lecz jest on wymagany, jeśli dokumenty podpisane podpisem elektronicznym mają trafić do polskiego Urzędu Skarbowego, ZUS lub innych instytucji. W tym przypadku warto najpierw wyrobić numer PESEL – w czym oczywiście pomagamy.
Dokument podpisany e-podpisem niekoniecznie ma postać graficzną, którą widać. To normalna sytuacja i nie oznacza, że coś jest nie w porządku.

Jeśli jednak chcesz, aby wszyscy widzieli tzw. faksymile, czyli graficzną reprezentację Twojego podpisu, która jest tak naprawdę tylko miłym dodatkiem, a nie elementem świadczącym o prawomocności epodpisu – skontaktuj się z nami.

Tak. Naszym podpisem można podpisać dokumenty JEDZ.
Można również podpisać o wiele więcej. Pełna lista miejsc, w których możesz wykorzystać podpis jest dostępna pod poniższym linkiem :
https://esign.pl/podpis-elektroniczny/30-zastosowan-podpisu-elektronicznego-o-ktorych-nie-miales-pojecia-numer-9-totalnie-cie-zaskoczy/
Tak. Wynika to z tego, że konieczne jest okazanie ważnego dowodu osobistego lub paszportu, a także podpisanie umowy o wydanie podpisu elektronicznego, przez przyszłego posiadacza e-podpisu. Proszę się jednak nie martwić. Dojeżdżamy w dowolne miejsce w Polsce.
Tak. Wedle obowiązujących przepisów polskich i europejskich, wydawany przez nas podpis ma funkcję skrótu SHA2.