Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem to doskonale sobie zdajesz sprawę z tego, ile kosztuje Twój czas. Jeszcze do niedawna, większość spraw urzędowych do załatwienia wymagała poświęcenia nawet kilku godzin, co dla wielu przekładało się na realną stratę finansową.

Wszystko zmieniło się wraz z nadejściem cyfryzacji i wprowadzenia podpisu elektronicznego. Dzięki niemu coraz więcej spraw załatwisz nie wychodząc z domu, szybko i wygodnie, a od 2018 roku ePodpis przychodzi Ci także w sukurs, jeżeli zamierzasz zatrudnić obcokrajowca. Złożenie wniosku przez internet nie tylko oszczędzi Twój czas stracony w urzędowych kolejkach, lecz również znacznie skróci czas oczekiwania na wpis do ewidencji i pozwolenie na pracę.

Jak zatrudnić pracownika z zagranicy nie wychodząc z domu?

Aby zatrudnić cudzoziemca bez wychodzenia z domu, powinieneś udać się na stronę internetową https://www.praca.gov.pl, a następnie kliknąć w zakładkę „Zatrudnianie cudzoziemców” i postępować wg instrukcji na stronie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, w cenie usługi premium pomagamy wypełnić pierwszy wniosek, a to oznacza dla Ciebie całkowity koniec wielogodzinnych kolejek i mozolnego wypełniania papierków..

Jakie wnioski należy wypełnić?

Na stronie https://www.praca.gov.pl znajdziesz trzy rodzaje dokumentów. W zależności od tego, na jaki okres zamierzasz zatrudnić cudzoziemca, masz do wyboru:

  • Oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcowi – jeżeli masz zamiar zatrudnić cudzoziemca pochodzącego z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Armenii, Mołdawii lub Gruzji, to wystarczy, że wejdziesz na stronę https://praca.gov.pl i wypełnisz oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy obcokrajowcowi – taka praca może być wykonywana przez niego przez 6 miesięcy.
  • Zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca – Jeżeli zamierzasz zatrudnić cudzoziemca z grupy tzw. „państw trzecich”, którymi są wszystkie państwa spoza Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego do pracy sezonowej na okres nie dłuższy niż 9 miesięcy w rolnictwie, leśnictwie lub turystyce to składasz wniosek o wydanie zezwolenia na pracę sezonową.
  • Zezwolenia na pracę cudzoziemca – podobnie jak w przypadku pracy sezonowej, lecz wnioski te są skierowane do osób, które zamierzają zatrudnić cudzoziemca na okres dłuższy niż 9 miesięcy lub w innej branży niż wymienione powyżej.

Jak uzyskać kwalifikowany podpis elektroniczny?

Aby zakupić ePodpis, powinieneś udać się na stronę https://esign.pl/podpis-elektroniczny/ i wybrać jak najbardziej dogodną dla siebie opcję. Z pomocą eSIGN łatwo i sprawnie wypełnisz niezbędne dokumenty, by Twój pracownik mógł pracować w Polsce. Nie trać czasu w urzędowych kolejkach, od teraz niezbędne formalności załatwisz przed komputerem i z naszą pomocą!