Elektroniczny podpis kwalifikowany to e-podpis, który ma taką samą moc prawną, jak podpis odręczny, dzięki czemu wszystkie dokumenty podpisane nim na odległość są tak samo ważne, jak te podpisane ręcznie, a przy tym całkowicie gwarantują bezpieczeństwo i poufność. 

Rządy państw coraz szerzej dostrzegają te zalety i wprowadzają coraz więcej ustaw nakazujących używanie podpis elektronicznego. Jednakże nawet jeśli nie działasz w branży, w której wymagany jest kwalifikowany podpis elektroniczny, cena, jaką zapłacisz szybko się zwróci, bo to narzędzie, które znacznie przyśpiesza wiele działań i procesów w firmach.

Cena podpisu kwalifikowanego zaczyna się już od 389 zł na 2 lata, a wraz z zakupem nabywca otrzymuje certyfikat elektroniczny, jego aktywację i dodatkowy zestaw świadczeń, które ułatwią jego użytkowanie.  Nasi klienci często pytają, co zawiera cena podpisu kwalifikowanego, dlatego poniżej wyszczególniliśmy wszystko, co otrzymuje każdy nasz klient.

Podpis kwalifikowany – Cena

Sprawdź co otrzymujesz w cenie zakupu e-podpisu.

1. E-podpis.

Klient, który zdecyduje się na zakup e-podpisu, otrzyma w zależności od wybranej formy:

  • Czytnik kart kryptograficznych (w przypadku zestawu Mini), który jest wielkości pendrive. W jego niewielkim wnętrzu mieści się karta kryptograficzna, a w celu użycia podłączany jest do gniazda USB.
  • Aplikację w telefonie lub tablecie (w przypadku podpisu mobilnego SimplySign). To zdecydowanie rekomendowana przez nas opcja, coraz popularniejsza i wybierana już przez 3 na 4 użytkowników. Jego największa wygoda polega na tym, że do jego zastosowania wystarczy telefon lub tabel, bez potrzeby podłączania innych urządzeń. 

Kliknij TUTAJ  [https://esign.pl/podpis-elektroniczny/], zobacz nośniki oraz warianty, które proponujemy i wybierz te, które najbardziej Ci odpowiadają.

 

2. Aktywacja.

Oprócz czytnika lub aplikacji do działania kwalifikowanego podpisu elektronicznego niezbędna jest aktywacja, która możliwa jest na 2 lub 3 lata. Aktywujemy e-podpis na spotkaniu, do którego dochodzi u nas w biurze lub w siedzibie klienta. Dla naszych klientów przygotowaliśmy 3 opcje aktywacji, których szczegóły poznasz TUTAJ [https://esign.pl/podpis-elektroniczny/]

 

3. Praktyczne szkolenie.

Spotkanie doradcy eSIGN z klientem trwa około godziny i obejmuje nie tylko aktywację, lecz również praktyczne szkolenie. Wyjaśniamy na nim, jak korzystać z e-podpisu, jak podpisywać dokumenty i weryfikować to, co klient podpisuje oraz odpowiadamy na wszystkie pytania. 

Przeprowadzamy konfigurację telefonu czy tabletu, a opcjonalnie możemy zainstalować oprogramowanie na komputerze. Dzięki temu nasz klient od razu może podpisywać cyfrowo dokumenty, nawet jeśli nie jest biegły w obsłudze komputerów.

 

4. Wsparcie techniczne na cały okres ważności e-podpisu, 3 lata, 2 lata lub rok. 

Przez cały okres trwania certyfikatu jesteśmy do dyspozycji klienta, zapewniając telefoniczne wsparcie techniczne i merytoryczne. Najczęściej podpis wydajemy ma 3 lata (to najkorzystniejsza opcja), więc cena podpisu kwalifikowanego zawiera w takim wypadku wsparcie na 3 lata.

 

5. Przypomnienie o końcu podpisu przed jego wygaśnięciem. 

Jeśli klient zakupi w eSIGN podpis kwalifikowany, cena zawiera również przypomnienie o zbliżającym się terminu jego ważności. Dzwonimy i piszemy maila, przypominając, że data ważności e-podpisu dobiega końca. Pierwsze przypomnienie będzie mieć miejsce ok. 2 miesiące przed terminem, a więc klient będzie mieć wystarczająco dużo czasu, aby spokojnie odnowić certyfikat.

 

Podpis kwalifikowany cena, która się zwraca

Niektórzy zadają sobie pytanie, czy podpis kwalifikowany warto wdrożyć w ich biznesie, czy cena podpisu kwalifikowanego na pewno się zwróci. Zawsze odpowiadamy, że warto rozważyć ten zakup i potraktować jako opłacalną inwestycję. Jego wdrożenie przyspieszy obieg dokumentów w firmie i zapewni ich bezpieczeństwo, poprawi wiele procesów i pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. To zaś przełoży się na lepsze funkcjonowanie Twojego biznesu, a także sprawniejszą współpracę z partnerami. 

Wejdź TUTAJ [https://esign.pl/podpis-elektroniczny/], użyj kalkulatora i sprawdź, ile zaoszczędzisz, dzięki wdrożeniu elektronicznego podpisu kwalifikowanego.