Zagraniczna operacja dziecka a podpis elektroniczny

5 września, 2019|

Kilka dni jeden z naszych klientów podzielił się z nami traumatyczną historią z wakacji. Doskonale wiemy, że taka sytuacja może zdarzyć się każdemu, dlatego chcemy się nią podzielić ku przestrodze.

Zaczęło się niewinnie…

Wszystko zaczęło się trzy tygodnie temu, gdy nasz klient wysłał swojego trzynastoletniego, ukochanego jedynaka na pierwszą w jego życiu kolonię. Wiadomo, wyjazd dziecka zawsze wiąże się z pewnymi obawami w głowie rodzica, tym bardziej,  jeśli jest to wyjazd zagraniczny.

Rodzice oczywiście przygotowali swojego Piotrusia na wyjazd, nie zapominając o pełnym pakiecie ubezpieczenia… tak na wszelki wypadek. Syn świetnie się bawił, każdego dnia wysyłał “selfiaki”. Któregoś dnia po odebraniu telefonu, ojciec usłyszał w słuchawce męski głos… 

Mrożąca krew w żyłach wiadomość

„Pana syn miał wypadek, właśnie transportujemy go do szpitala” – naszego klienta oblał zimny pot, nogi się pod nim ugięły, a serce z każdą kolejną sekundą biło coraz szybciej… 

Okazało się, że Piotrek podczas zabawy na boisku, niefortunnie zderzył się z kolegą, czego efektem była złamana ręka i konieczność przystąpienia do operacji.

Zdenerwowany rodzic od razu zaczął szukać rozwiązań, aby jak najszybciej pomóc swojej pociesze, aby jak najszybciej znaleźć się w Grecji, aby lekarze mogli już przystąpić do operacji ręki.

E-podpis ratuje zdrowie

Tego dnia ojciec dziecka był umówiony ze swoją księgową – miał przekazać jej na szybko przekazać dokumenty firmowe. Zadzwonił do niej odwołując spotkanie i opowiedział o tym, dlaczego musi pilnie zarezerwować bilet samolot. Wtedy w słuchawce usłyszał: „Po co chcesz zwlekać do czasu przylotu do Grecji, skoro masz podpis elektroniczny?” 

W pierwszej chwili nie zrozumiał – „Mam, ale co to zmienia?” – „Wystarczy, że podpiszesz zgodę online i lekarze będą mogli przystąpić do działania!”.

Wykonał kilka telefonów do ubezpieczyciela, przesłał wymagane dokumenty z podpisem elektronicznym, a po godzinie otrzymał informację, że właśnie rozpoczęła się operacja ręki Piotrka. To był czas, kiedy już mógł nieco odetchnąć z ulgą i kupić dla siebie lot do Grecji, aby towarzyszyć swojemu dziecku.

Technologia na co dzień, czyli e-podpis superbohaterem!

Ta krótka historia pokazuje, jak bardzo współczesne technologie mogą pomagać nie tylko w biznesie, ale również w życiu codziennym i dbaniu o zdrowie swoich bliskich. A Ty? Masz już swój elektroniczny podpis XXI wieku?

Jak wyrobić kwalifikowany podpis elektroniczny?

Kwalifikowany podpis elektroniczny możesz zdobyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wejdziesz na stronę: https://esign.pl/podpis-elektroniczny/ i wybierzesz opcję najlepszą dla siebie.

Masz jakiekolwiek pytanie na temat e-podpisu? Skontaktuj się z nami – e-mail: biuro@esign.pl, tel: +48 22 398 43 50, +48 699 585 770.

Podziel się tym ze znajomymi!