Ile kosztuje podpis elektroniczny i w jakich wersjach można go kupić? W dzisiejszym wpisie odpowiadamy na pytania o cenę podpisu elektronicznego i wyjaśniamy, co się na nią składa.

Może się wydawać, że złożenie odręcznego podpisu na dokumencie to najprostsza z formalności. W rzeczywistości, zwłaszcza tej obecnej, kiedy nasze życie ograniczają covidowe obostrzenia, okazuje się, że fizyczne złożenie podpisu przez wszystkie zobowiązane do tego osoby pod umową czy sprawozdaniem bywa problematyczne. Wymaga czasu i dodatkowych działań, hamując pracę Twojej firmy i generując niepotrzebne koszty.

Myślisz teraz: “Ale podpis elektroniczny też ma swoją cenę!”. Oczywiście masz rację, weź jednak pod uwagę, że w praktyce zyski z korzystania z tego narzędzia mogą znacznie przewyższać jego koszty. To jedna z tych wcale nierzadkich sytuacji, kiedy rozwiązania pozornie darmowe są mniej opłacalne od tych płatnych.

Ile kosztuje podpis elektroniczny?

Cena kwalifikowanego podpisu elektronicznego zależy od konkretnego produktu, jak również czasu jego ważności. Dla naszych klientów przygotowaliśmy dwa rodzaje e-podpisu:

Ile kosztuje SimplySign?

 • na 2 lata – 389 zł netto,
 • na 3 lata – 549 zł netto.

Wybierając go, otrzymujesz:

 • podpis mobilny w chmurze,
 • oprogramowanie do obsługi podpisu, weryfikowania i podpisywania dokumentów
 • kwalifikowany znacznik czasu (5000 sztuk/miesiąc).

W zależności od wybranej opcji, usługa jest ważna 24 lub 36 miesięcy. Podpis elektroniczny – kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

Zestaw Mini – tradycyjny podpis elektroniczny

 • na 2 lata – 389 zł netto,
 • na 3 lata – 549 zł netto.

Zestaw ma kompaktowe rozmiary. W jego skład wchodzą:

 • karta kryptograficzna mini (wielkość karty do smartfona),
 • czytnik kart mini (jak pendrive, model ACR39T-A1 USB),
 • oprogramowanie do obsługi karty, podpisywania i weryfikacji dokumentów
 • kwalifikowany znacznik czasu (5000 sztuk /miesiąc).

W przypadku kwalifIkowanego podpisu elektronicznego, usługa również jest ważna 24 lub 36 miesięcy. Tutaj dowiesz się więcej: https://esign.pl/podpis-elektroniczny/

📌 Pamiętaj, że do ceny podpisu należy doliczyć usługę aktywacji, która jest dostępna w trzech wariantach: PREMIUM, FLEXTIME, EKSPRES. Jej koszt jest m.in. zależny od formy aktywacji: zdalnie lub stacjonarnie, dojazdu do klienta oraz czasu aktywacji. Aby ją przeprowadzić, wystarczy jednorazowe spotkanie doradcy eSIGN z klientem, które trwa średnio 30 minut. To wymagane działanie, bo bez aktywacji kwalifikowany podpis elektroniczny nie działa.

Obsługujemy również klientów spoza Polski! Jeśli mieszkasz poza granicami naszego kraju, dojedziemy do Ciebie lub dolecimy. Istnieje także możliwość zdalnej aktywacji w ciągu nawet 7-10 dni w dowolnym miejscu na świecie! Więcej o ofercie dla klientów z zagranicy dowiesz się TUTAJ: https://world.esign.pl/

Na jakich dokumentach możesz składać e-podpis?

Podpis elektroniczny z roku na rok znajduje coraz szersze zastosowanie. Obecnie może być używany na wszelkiego rodzaju dokumentach oraz umowach w obrocie handlowym i cywilnoprawnym, a także deklaracjach podatkowych, zgłoszeniach ubezpieczenia społecznego, fakturach elektronicznych, dokumentacji medycznej, wnioskach do Krajowego Rejestru Sądowego, raportach dla Generalnego Inspektora Informacji Finansowej oraz w korespondencji z urzędami i Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych.

Więcej o możliwych zastosowaniach e-podpisu przeczytasz w darmowym e-booku, który pobierzesz tutaj: https://esign.pl/free-ebook/

Podpis elektroniczny to cena, którą warto zapłacić.
Chociaż podpis kwalifikowany jest rozwiązaniem wymagającym nakładów finansowych, warto rozważyć ten zakup i potraktować jako opłacalną inwestycję. Jego wdrożenie przyspieszy obieg dokumentów w firmie i zapewni ich bezpieczeństwo. To zaś przełoży się na lepsze funkcjonowanie Twojego biznesu, a także sprawniejszą współpracę z partnerami.

Prowadzisz firmę? Zarządzasz zespołem? Zatwierdzasz masę dokumentów i nie lubisz, gdy ze względu na jeden podpis cały projekt stoi w miejscu? Znamy rozwiązanie! Z kwalifikowanym podpisem elektronicznym Twój biznes może tylko zyskać. Dowiedz się więcej: https://esign.pl/podpis-elektroniczny