Cyfryzacja wkracza coraz bardziej w nasze życie, a tempo jej rozwoju jeszcze bardziej przyśpieszyło wraz z pandemią i dynamicznym rozwojem pracy zdalnej. Dzisiaj nikt nie ma wątpliwości, że znaczną większość spraw nie tylko firmowych, ale również prywatnych można załatwić zdalnie przez internet.

Zarządzanie firmą, urzędy i administracja, sądownictwo i więziennictwo, służba zdrowia to najważniejsze, ale nie jedyne obszary, w których rekomendowane lub absolutnie wymagane jest posiadanie elektronicznego podpisu kwalifikowanego. Jest on równy podpisowi własnoręcznemu, zatem skutecznie podpisujesz dokumenty całkowicie zdalnie, a przy tym oszczędzasz ogrom czasu i pieniędzy.

Kliknij TUTAJ i zapoznaj się z aktualizowaną na bieżąco listą wszystkich obszarów, w których zastosujesz podpis kwalifikowany.

Następnie przeczytaj ten artykuł do końca, aby dowiedzieć się jak i gdzie uzyskać podpis kwalifikowany, jakie są jego koszta oraz czego potrzebujesz, aby z niego skorzystać. 

 

Jak uzyskać podpis kwalifikowany?

Uzyskanie podpisu elektronicznego jest prostsze, niż myślisz! Zrealizujesz to w 3 krokach, które opisaliśmy poniżej. 

  1. Skontaktuj się mailowo lub telefonicznie z naszym doradcą. Dane kontaktowe znajdziesz na stronie KONTAKT. Podczas krótkiej rozmowy nasz doradca poinformuje Cię o 3 opcjach zakupu podpisu kwalifikowanego: EKSPRES, PREMIUM lub FLEXTIME i powie Ci, jak wygląda procedura aktywizacji podpisu.Następnie umówimy się na osobiste spotkanie w dogodnym dla Ciebie terminie i miejscu. Jeśli potrzebujesz usługi natychmiast, to spotkamy się nawet tego samego dnia w Twoim domu lub firmie!
  2. Podczas umówionego spotkania zweryfikujemy Twoją tożsamość i podpiszemy umowę, a następnie wydamy e-podpis kwalifikowany. Nie zajmie to więcej niż 15 minut.Przeszkolimy Cię również z podstawowych funkcji e-podpisu oraz przeprowadzimy konfigurację Twojego telefonu czy tabletu, a opcjonalnie możemy zainstalować oprogramowanie na Twoim komputerze. Dzięki temu od razu będziesz w stanie podpisywać cyfrowo dokumenty, nawet jeśli nie czujesz się pewnie w obsłudze komputerów.
  3. Na zakończenie spotkania podarujemy Ci zestaw upominkowy pełen praktycznych gadżetów biurowych, które wykorzystasz w swojej pracy.Nie zostawiamy naszych klientów samych sobie. W razie pytań zawsze możesz skorzystać z przysługującej Ci (w wariantach PREMIUM i FLEXTIME) telefonicznej pomocy technicznej.

 

Ile kosztuje podpis kwalifikowany?

Koszt podpisu kwalifikowanego ważnego przez 2 lata to 389 zł netto, a w wersji 3-letniej 549 zł netto. Na cenę składa się certyfikat podpisu elektronicznego oraz usługa aktywacji w jednej z trzech wersji: PREMIUM, FLEXTIME, EKSPRES. Szczegółowe informacje na temat różnic poszczególnych wersji znajdziesz TUTAJ.

 

Co jest potrzebne, aby skorzystać z e-podpisu?

W zależności od formy podpisu kwalifikowanego, jaką wybierzesz, aby zdalnie podpisywać dokumenty potrzebujesz urządzenia mobilnego (smartfona lub tableta) lub komputera z gniazdem USB.

Do wyboru masz dwie formy podpisu elektronicznego: 

  1. W formie czytnika kart kryptograficznych (Zestaw Mini), który wyglądem przypomina pendrive. Wprowadzasz do niego kartę kryptograficzną, a następnie podłączasz go do gniazda USB, 
  2. W formie aplikacji na telefonie lub tablecie (SimplySign). Takie rozwiązanie wybiera zdecydowana większość naszych klient, gdyż nie wymaga ono stosowania dodatkowych urządzeń, poza smartfonem czy tabletem, które zawsze masz przy sobie. Wszystkie o wersji mobilnej podpisu kwalifikowanego dowiesz się TUTAJ.

Porównanie obu form podpisu kwalifikowanego oraz więcej szczegółów technicznych znajdziesz TUTAJ.

 

Dowiedz się jeszcze więcej, czym jest podpis kwalifikowany i jakie przynosi korzyści!

Masz wciąż wątpliwości, czy podpis kwalifikowany jest Ci naprawdę potrzebny lub obawiasz się, że nie poradzisz sobie z jego obsługą? Zapraszamy do naszych mediów społecznościowych, które jeszcze bliżej zapoznają Cię z podpisem kwalifikowanym i rozwieją Twoje wątpliwości: 

  • Polub nasz fanpage na Facebooku, gdzie publikujemy historie naszych klientów, którym podpis kwalifikowany pomaga każdego dnia.
  • Zasubskrybuj nasz kanał YouTube, gdzie co tydzień publikujemy wartościowe filmy na temat podpisu elektronicznego.
  • Obserwuj nas na Instagramie, gdzie systematycznie publikujemy skróty materiałów wideo, a także pozwalamy Wam zerknąć przez dziurkę od klucza do naszej firmy. ;)