Nowoczesne rozwiązania technologiczne przyśpieszają pracę w firmie. Doskonałym na to przykładem jest oprogramowanie do zarządzania umowami online. Zmniejsza ono ilość czasu i zasobów wymaganych do procesowania i administrowania dokumentów. Niezależnie czy dotyczy to małej, czy dużej firmy, automatyzacja kontraktów i elektroniczne zarządzanie umowami zdecydowanie zwiększy wydajność pracy. Poznaj 4 zalety tego rozwiązania.

Czego się dowiesz:

  1. Czym jest automatyzacja zarządzania umowami
  2. 4 zalety automatyzacji zarządzania kontraktami

Automatyzacja zarządzania kontraktami

Aktualnie coraz więcej firm skupia się na rozbudowywaniu zespołów i jednostek z wykorzystaniem zasobów w świecie online.

Sytuacja na świecie zmieniła podejście do prowadzenia biznesu i zapowiada się na to, że przyszłość będzie opierać się o taki właśnie system.

automatyzacja kontraktów

Ważne jest zatem, aby w firmie przedyskutować temat automatyzacji i wdrażania systemów elektronicznych np. kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Ich zalety poznasz poniżej.

Krótszy czas zatwierdzania dokumentów z podpisem elektronicznym

Oprogramowanie do zarządzania i podpisywania umów online to filar wydajnej pracy. Dzięki zawieraniu umów i znakowaniu ich podpisem elektronicznym można praktycznie w kilka godzin zamknąć kwestię wdrożenia nowego członka zespołu lub zaksięgowania wpłaty od klienta.

Bezpieczeństwo – „smart kontraktów”

Wykorzystanie systemów do podpisywania umów online umożliwia nie tylko ich uwierzytelnianie, ale również przechowywanie i segmentację. To zwiększa sprawność w ponownym analizowaniu umowy.

smart kontrakt

System gwarantuje również wysoki poziom zabezpieczeń każdego dokumentu, stąd firma jak druga strona może być spokojna o jej przetwarzanie.

Oszczędność w zarządzaniu umowami

Przygotowanie umowy papierowej, jej wydrukowanie, wysłanie, ponowny odbiór oraz przetworzenie i przechowywanie to długi proces. W przypadku dużej ilości dokumentów firmowych do tego zadania należy oddelegować specjalistę, a niekiedy i cały dział.

Na szczęście z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań takich jak np. kwalifikowany podpis elektroniczny czy „smart contract” problem odchodzi do lamusa. Wykorzystanie nowych technologii to:

  • Biuro bez papierów
  • Funkcjonowanie firmy w stylu zero waste
  • Optymalizacja czasu pracy
  • Oszczędność nawet na poziomie 95%

Sprawdź liczne korzyści z zastosowania kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Zgodność

Firmy i osoby, które do tej pory nie miały styczności z podpisem elektronicznym, uważają go za mało wiarygodny sposób znakowania dokumentów.

W praktyce jest jednak wręcz przeciwnie. Kwalifikowany podpis elektroniczny jest ściśle związany z tożsamością osoby, która go złożyła.

Autoryzację e-podpisu przeprowadza bowiem jednostka o wysokim stopniu zaufania publicznego. Dzięki temu osoba podpisująca dokument ma pełną świadomość tego, iż umowa podpisana w taki sposób jest wiążąca.

zarządzanie kontraktami

Chcesz uzyskać podpis elektroniczny? Sprawdź jak to zrobić.

Podsumowanie

Nowoczesne technologie, a w tym automatyzacja zarządzania kontraktami oraz wykorzystanie podpisu cyfrowego to przełom.

Dzięki nim można prowadzić dotychczasową działalność biznesową nawet jeśli w społeczeństwie panuje strach przed spotkaniami osobistymi.

Dodatkowo podpis elektroniczny znacznie przyśpiesza cały proces oraz gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Skorzystaj z niezobowiązującej konsultacji telefonicznej i dowiedz się więcej.