O zaletach e-podpisu nie trzeba przekonywać. Bezpieczny podpis elektroniczny pod względem prawnym jest równoważny z tym własnoręcznym. Dzięki niemu załatwisz wiele spraw urzędowych, firmowych i prywatnych szybko i prosto, bez wychodzenia z domu.

W pierwszej części naszego przewodnika “Jak używać e-podpisu?” zawarliśmy dla Ciebie podstawowe informacje o tym funkcjonalnym i coraz powszechniej stosowanym narzędziu.

Coraz więcej osób chce korzystać z podpisu elektronicznego. Jednak nie każdy wie, jak go zdobyć. Dzisiaj wyjaśniamy, jak w 3 krokach zostać posiadaczem e-podpisu. Z eSIGN to łatwiejsze niż myślisz. Wystarczy 20 minut.

KROK 1

Skontaktuj się telefonicznie z jednym z naszych doradców. Podczas krótkiej, 5-10 minutowej, rozmowy zostaniesz poinformowany o 3 wariantach zakupu e-podpisu (EKSPRES, PREMIUM lub FLEXTIME) oraz procedurze aktywacji podpisu. Umówimy się również na osobiste spotkanie w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu. Możemy się spotkać nawet tego samego dnia w Twoim domu czy siedzibie firmy.

KROK 2

18 minut. Tyle czasu potrzebujemy, aby podczas osobistego spotkania (np. w biurze klienta) wydać e-podpis. Na miejscu zweryfikujemy Twoją tożsamość i podpiszemy umowę. Przeprowadzimy również praktyczne szkolenie, w trakcie którego pokażemy, jak podpisywać dokumenty e-podpisem. Możesz również liczyć na konfigurację Twojego telefonu czy tabletu, opcjonalnie – instalację oprogramowania na komputerze, a także na rejestrację certyfikatu w chmurze.

KROK 3

Nasza procedura wydawania e-podpisu jest tak sprawna i krótka, że krok 3 nie jest potrzebny. ;) Na zakończenie spotkania otrzymasz od nas zestaw upominkowy pełen praktycznych gadżetów biurowych, które wykorzystasz w swojej pracy.

Po spotkaniu z doradcą eSign, będziesz wiedział, jak używać podpisu elektronicznego, a w razie pytań będziesz mógł skorzystać z przysługującej Ci (w wariantach PREMIUM i FLEXTIME) 2-letniej telefonicznej pomocy technicznej.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby uzyskać certyfikat?

W większości przypadków wystarczy ważny dowód osobisty lub paszport. W niektórych sytuacjach mogą być potrzebne dodatkowe dokumenty, np. potwierdzenie nadania numeru PESEL, dokumenty firmy, czy pełnomocnictwo. O tym, co jest potrzebne, aby skutecznie zawrzeć umowę poinformujemy Cię na etapie rozmowy telefonicznej. To pozwoli Ci odpowiednio przygotować się do spotkania.

Czy osobiste spotkanie jest konieczne, aby uzyskać e-podpis?

Tak. Wynika to z faktu, że konieczne jest okazanie ważnego dowodu osobistego lub paszportu, a także podpisanie umowy o wydanie podpisu elektronicznego, przez przyszłego posiadacza e-podpisu. Tym nie musisz się jednak martwić – dojeżdżamy w dowolne miejsce w Polsce.

Czy jeśli przyjadę do Was osobiście, cena będzie niższa?

W miastach, w których mamy biura (Warszawa, Opole, Goleszów) możesz przyjechać do nas i wyrobić certyfikat na miejscu. Opłata będzie jednak ta sama, co w wersji z dojazdem. Dzieje się tak dlatego, że koszty dojazdu mamy wkalkulowane w usługę aktywacji e-podpisu.

Dlaczego eSIGN?

Zdecydowałeś się na zakup podpisu elektronicznego za naszym pośrednictwem? Gratulujemy dobrej decyzji! Liczba wydanych certyfikatów oraz opinie naszych klientów potwierdzają trafność Twojego wyboru. Szybkość, skuteczność i maksymalnie proste procedury – ponad 9600 godzin spędzonych na wdrażaniu e-podpisów sprawia, że jesteśmy w tym naprawdę dobrzy. Więc oszczędź sobie nerwów i załatw sprawę szybko i bez zbędnych formalności.

Zapraszamy do kolejnych części przewodnika po e-podpisie

Już dziś zapraszamy do lektury trzeciej części przewodnika, w której zaprezentujemy Ci, jak w praktyce wygląda podpisywanie dokumentów.