Współczesny świąt wciąż się zmienia. Na rynek wychodzą nowe rozwiązania, których celem jest zwiększenie wydajności różnych procesów. Dotyczy to każdej branży, jednak to w świecie online skok ten jest najbardziej wyraźny. Doskonałym na to przykładem jest podpis elektroniczny i aplikacja do jego wygodnego użycia. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie korzyści niesie ze sobą zastosowanie e-podpisu w firmie to czytaj dalej.

Czego się dowiesz:

  1. Czy podpis kwalifikowany przyda się Twojej firmie
  2. Jak obsługiwać podpis elektroniczny
  3. 7 korzyści, jakie niesie ze sobą wdrożenie e-podpisu w firmie

Podpis elektroniczny i aplikacja – czy są mi potrzebne?

Podpis elektroniczny kwalifikowany to nic innego jak możliwość znakowania dokumentów za pośrednictwem urządzeń elektronicznych. W praktyce oznacza to, że praktycznie każdą umowę lub druk z urzędu można wypełnić bez wychodzenia z domu.

E-podpis to genialne rozwiązanie dla osób prywatnych oraz firm. Szczególnie że w niektórych sytuacjach podpisywanie dokumentów online to łatwiejsza, szybsza i korzystniejsza pod względem finansowym opcja.

podpis elektroniczny aplikacja

Tutaj dowiesz się, do czego wykorzystuje się kwalifikowany podpis elektroniczny.

Podpis elektroniczny – aplikacja

Wybór i zamówienie usługi podpisu elektronicznego to czysta formalność. Wystarczy skontaktować się z odpowiednią jednostką i zamówić usługę.

Jednak do samej obsługi podpisu niezbędna jest aplikacja. Sam podpis elektroniczny można złożyć przez internet, jednakże wyłącznie z poziomu specjalnego oprogramowania, które zapewnia autentyczność i bezpieczeństwo całego procesu.

E-sign to jeden z nielicznych programów do podpisu elektronicznego, który niesie ze sobą tak wiele benefitów dla klienta.

Poznaj możliwości tego rozwiązania.

Korzyści z podpisów elektronicznych dla Twojej firmy

Poniżej widnieje 10 korzyści płynących z zastosowania kwalifikowanego podpisu elektronicznego w firmie.

e-podpis aplikacja

1. Oszczędność czasu

Aplikacja do podpisu elektronicznego skraca czas przetwarzania dokumentów, których nie trzeba drukować, skanować, publikować i niecierpliwie czekać na podpis z drugiej strony.

Wykorzystanie e-podpisu i aplikacji umożliwia sfinalizowanie całego procesu za pomocą kilku kliknięć.

2. Szybsze wdrażanie decyzji

Wdrażanie nowych warunków w dużych firmach wymaga niekiedy akceptacji ze strony wielu interesariuszy.

W sytuacji gdy dokument wędruje po działach, jego finalne podpisanie może trwać nawet kilka godzin. Dzięki programowi do podpisu elektronicznego wdrażanie decyzji w firmie nie zajmie więcej niż kilka minut.

3. Większa produktywność

Aplikacja do e-podpisu ma wbudowane szablony dokumentów, a niektóre funkcje można zautomatyzować. W praktyce oznacza to, że często używaną dokumentację można wygenerować praktycznie „od ręki”.

4. Oszczędność pieniędzy

Generowanie tradycyjnych dokumentów w firmie to kilkuetapowy proces. Tworzenie, drukowanie, skanowanie, podpisywanie, uwierzytelnianie, akceptowanie. Wszystko to dość długo trwa.

Co gorsza, niesie ze sobą pewne koszta np. za papier, prąd i wysyłkę. Dzięki aplikacji do podpisu elektronicznego można zredukować te koszty do minimum.

5. Więcej miejsca

Operując dokumentacją firmową, trzeba być gotowym na stosy umów i faktur, które walają się po biurze. Z podpisem elektronicznym i aplikacją, która „pomieści” wszelkie dokumenty w telefonie nie trzeba się o to martwić.

6. Bezpieczeństwo dokumentów

Aplikacje do e-podpisu zabezpieczają dokumenty na kilka sposobów, czego nie można powiedzieć o umowach papierowych.

Po pierwsze, niektóre druki z papieru w czasie wysyłki lub obrotu w firmie po prostu się niszczą (np. delikatnie drą lub wycierają). Dzięki e-dokumentom takiego problemu nie ma.

Warto wspomnieć, że e-podpis to najwyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ szyfruje on treść dokumentów dzięki solidnym algorytmom. W ten sposób praktycznie nie ma możliwości, że dokument trafi w ręce osób trzecich.

7. Klienci lubią szybką obsługę klienta

Sukces firmy w jakimś stopniu zależy od zadowolenia klientów. Aby ich udobruchać, warto zainwestować w szybką obsługę klienta.

Podpisy elektroniczne oszczędzają ich czas, gdyż dzięki nim cały proces podpisywania umów jest prostszy.

e podpis aplikacja

Podsumowanie

E-podpis to nowoczesne rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele korzyści. Dodatkowo nie wymusza na firmie zmiany sposobu działania, gdyż jego wdrożenie to kwestia kilku godzin.

Dzięki zestawieniu podpis elektroniczny + aplikacja można nie tylko usprawnić wydajność pracy, ale poprawić jakość obsługi klienta czy zyskać dodatkową przestrzeń biurową.

Skorzystaj z promocyjnej ceny na kwalifikowany podpis elektroniczny.