Współczesny świąt wciąż się zmienia. Na rynek wychodzą nowe rozwiązania, których celem jest zwiększenie wydajności różnych procesów. Dotyczy to każdej branży, jednak to w świecie online skok ten jest najbardziej wyraźny. Doskonałym na to przykładem jest podpis elektroniczny i aplikacje do jego użycia. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie korzyści niesie ze sobą zastosowanie e-podpisu w firmie to czytaj dalej.

Czego się dowiesz:

  1. Czy podpis kwalifikowany przyda się Twojej firmie
  2. Jak obsługiwać podpis elektroniczny
  3. 7 korzyści, jakie niesie ze sobą wdrożenie e-podpisu w firmie

Podpis kwalifikowany – czy jest mi potrzebny?

Podpis elektroniczny kwalifikowany to nic innego jak możliwość znakowania dokumentów za pośrednictwem urządzeń elektronicznych. W praktyce oznacza to, że praktycznie każdą umowę lub druk z urzędu można wypełnić bez wychodzenia z domu.

E-podpis to genialne rozwiązanie dla osób prywatnych oraz firm. Szczególnie że w niektórych sytuacjach podpisywanie dokumentów online to łatwiejsza, szybsza i korzystniejsza pod względem finansowym opcja.

podpis elektroniczny aplikacja

Tutaj dowiesz się, do czego wykorzystuje się kwalifikowany podpis elektroniczny.

E-podpis – aplikacja

Wybór i zamówienie usługi podpisu elektronicznego to czysta formalność. Wystarczy skontaktować się z odpowiednią jednostką i zamówić usługę.

Jednak do samej obsługi podpisu niezbędna jest aplikacja. Sam podpis elektroniczny można złożyć przez internet, jednakże wyłącznie z poziomu specjalnego oprogramowania, które zapewnia autentyczność i bezpieczeństwo całego procesu.

E-sign to jeden z nielicznych programów do podpisu elektronicznego, który niesie ze sobą tak wiele benefitów dla klienta.

Poznaj możliwości tego rozwiązania.

Korzyści z podpisów elektronicznych dla Twojej firmy

Poniżej widnieje 10 korzyści płynących z zastosowania kwalifikowanego podpisu elektronicznego w firmie.

e-podpis aplikacja

1. Oszczędność czasu

Aplikacja do podpisu elektronicznego skraca czas przetwarzania dokumentów, których nie trzeba drukować, skanować, publikować i niecierpliwie czekać na podpis z drugiej strony.

Wykorzystanie e-podpisu i aplikacji umożliwia sfinalizowanie całego procesu za pomocą kilku kliknięć.

2. Szybsze wdrażanie decyzji

Wdrażanie nowych warunków w dużych firmach wymaga niekiedy akceptacji ze strony wielu interesariuszy.

W sytuacji gdy dokument wędruje po działach, jego finalne podpisanie może trwać nawet kilka godzin. Dzięki programowi do podpisu elektronicznego wdrażanie decyzji w firmie nie zajmie więcej niż kilka minut.

3. Większa produktywność

Aplikacja do e-podpisu ma wbudowane szablony dokumentów, a niektóre funkcje można zautomatyzować. W praktyce oznacza to, że często używaną dokumentację można wygenerować praktycznie „od ręki”.

4. Oszczędność pieniędzy

Generowanie tradycyjnych dokumentów w firmie to kilkuetapowy proces. Tworzenie, drukowanie, skanowanie, podpisywanie, uwierzytelnianie, akceptowanie. Wszystko to dość długo trwa.

Co gorsza, niesie ze sobą pewne koszta np. za papier, prąd i wysyłkę. Dzięki aplikacji do podpisu elektronicznego można zredukować te koszty do minimum.

5. Więcej miejsca

Operując dokumentacją firmową, trzeba być gotowym na stosy umów i faktur, które walają się po biurze. Z podpisem elektronicznym i aplikacją, która „pomieści” wszelkie dokumenty w telefonie nie trzeba się o to martwić.

6. Bezpieczeństwo dokumentów

Aplikacje do e-podpisu zabezpieczają dokumenty na kilka sposobów, czego nie można powiedzieć o umowach papierowych.

Po pierwsze, niektóre druki z papieru w czasie wysyłki lub obrotu w firmie po prostu się niszczą (np. delikatnie drą lub wycierają). Dzięki e-dokumentom takiego problemu nie ma.

Warto wspomnieć, że e-podpis to najwyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ szyfruje on treść dokumentów dzięki solidnym algorytmom. W ten sposób praktycznie nie ma możliwości, że dokument trafi w ręce osób trzecich.

7. Klienci lubią szybką obsługę klienta

Sukces firmy w jakimś stopniu zależy od zadowolenia klientów. Aby ich udobruchać, warto zainwestować w szybką obsługę klienta.

Podpisy elektroniczne oszczędzają ich czas, gdyż dzięki nim cały proces podpisywania umów jest prostszy.

e podpis aplikacja

Podsumowanie

Podpis elektroniczny to nowoczesne rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele korzyści. Dodatkowo nie wymusza na firmie zmiany sposobu działania, gdyż jego wdrożenie to kwestia kilku godzin.

Dzięki aplikacjom do e-podpisu można nie tylko usprawnić wydajność pracy, ale poprawić jakość obsługi klienta czy zyskać dodatkową przestrzeń biurową.

Skorzystaj z promocyjnej ceny na kwalifikowany podpis elektroniczny.